طوطی عروس هلندی – کاکاتیل(Cockatiel)

طوطی عروس هلندی – کاکاتیل(Cockatiel)

طوطی عروس هلندی – کاکاتیل Cockatiel کوکاتیل یا کاکتیل(Cockatiel) نوعی طوطی کاکل دار استرالیایی ، از خانواده کاکادوها و از خویشاوندان مرغ عشق ها می باشد. در کشور ایران نام عروس هلندی

معرفی نژادهای طوطی عروس هلندی – کاکتیل(Cockatiel)

معرفی نژادهای طوطی عروس هلندی – کاکتیل(Cockatiel)

معرفی نژادهای طوطی عروس هلندی – کاکاتیل Cockatiel طوطی کوکاتیل(عروس هلندی) به طور طبیعی و وحشی در زیستگاه اصلی خود قاره استرالیا تنها به رنگ خاکستری با زمینه های سفید بر روی

طوطی کوتوله آفریقایی-مرغ عشق(lovebird)

طوطی کوتوله آفریقایی-مرغ عشق(lovebird)

طوطی کوتوله آفریقایی(مرغ عشق آفریقایی)   lovebird    طوطی کوچک آفریقایی(lovebird) که در کشور ایران به اشتباه به نام طوطی برزیلی شهرت دارد ، نام اصلی این پرنده ، مرغ عشق و نام انگلیسی آن

مرغ عشق(bajrygar)

مرغ عشق(bajrygar)

مرغ عشق  bajrygar طوطی کوچک استرالیایی(مرغ عشق) کوچکترین عضو خانواده طوطی ها است که توانایی تقلید صدا را تا حدودی دارا می باشد.  بومیان قاره استرالیا به مرغ عشق (budgerijour) می گفتند

 

سگ نژاد پاپیلون(PAPILLON)

PAPILLON

سگ نژاد پاپیلون

PAPILLON

سگ نژاد پاپیلون با ظاهری زیبا ، خاص و عروسکی با گوشهایی بزرگ و به شکل بال پروانه بوده که وی را از دیگر نژادهای سگهای فانتزی متمایز کرده است ، از این رو به نژاد پاپیلون “سگ پروانه ای” هم می گویند.

 

 

قدمت پاپیلونها در قاره اروپا به حدود ۷۰۰ سال پیش باز می گردد و از قدیمی ترین نژادهای سگهای اروپایی به شمار می رود در ابتدا به خاطر ظاهرش این نژاد را از گروه سگهای اسپانیل می دانستند و این سگ را با نامهای (DWARFSPANIEL) و (SPORTEDSPANIEL) و (TOYSPANIEL) و به خاطر حالت خاص دمش که به پشت حلقه می شد و موهای پرپشت ، بلند و ابریشمی اش او را (SQUIRRED SPANIEL) می خواندند.

 

پرورش پاپیلونها سالیان متمادی بین قرون ۱۳ تا ۱۵ میلادی در اروپا و به خصوص کشور ایتالیا و فرانسه رواج داشت.

 

PAPILLON  سگ پاپیلون

پاپیلون PAPILLON

 

خصوصیات نژادی:

استاندارد سگ پاپیلون عبارتند از:

ارتفاع در این نژاد بین ۲۰ تا ۲۸ سانتیمتر است. طول بدن باید از ارتفاع بدن آن بیشتر باشد و ارتفاع بیشتر از ۲۸ سانتیمتر نشانه عدم خلوص نژادی و نا مرغوب بودن است.

 

وزن این نژاد بسته به اندازه ، جثه و قد آن متفاوت است ولی به طور معمول وزن در نرها ۴ تا ۵ کیلوگرم و در ماده ها ۳ تا ۴ کیلوگرم است. چشم ها گرد و بدون بیرون زدگی و به رنگ سیاه در جای خود قرار دارد. گوشها بلند ، بزرگ و به شکل پروانه ای و سیخ بوده و در صورت افتاده بودن دارای لبه های گرد است.

 

پوشش بدن دارای موهای بلند و پرپشت ابریشمی که در دو طرف و پشت خوابیده است. در نواحی سینه موهای بدن برجسته بوده و موها در نواحی سر ، پوزه و جلوی دست و پاها کوتاه می باشد. دم پرپشت و مجعد بوده که به شکل خاصی به پشت حلقه می شود. رنگ پوشش بدن در این نژاد بیشتر به رنگ ابلق و یا سفید همراه با لکه هایی به رنگهای مختلف ، قهوه ای ، سیاه و… است ، البته سگهای پاپیلون به رنگ سفید به عنوان سگ ناخالص وغیراصیل در نظر گرفته می شود.

 

طول عمر در این نژاد در حدود۱۵سال می باشد.

گروه نژادی:سگهای عروسکی.

 

PAPILLON

سگ پاپیلون    PAPILLON

 

خلق وخو:

پاپیلون سگی زیبا ، باهوش و تربیت پذیر بوده وعلاقه زیادی به بازی و جست و خیز به خصوص پیاده روی و دویدن در محیط های باز و بیرون از خانه دارد ، همچنین نسبت به اعضای خانواده و صاحب خود بسیار صمیمی و مهربان و وفادار است.

 

این نژاد دارای غریزه قوی بوده و نسبت به تعقیرات محیط حساس می باشد. در صورتی که از سنین تولگی اجتماعی شود و همراه با حیوانات دیگر و حتی گربه ها نگهداری شود ، رفتار خوبی با آنها خواهد داشت ، البته بعضی از سگهای این نژاد نسبت به سگهای دیگر حالت تهاجمی و خشن دارند.

 

روی هم رفته پاپیلونها سگهای مهربان ، ارام ، تمیز و دوست داشتنی هستند.

 

papillons1نژادپاپیلون

سگ پاپیلون

 

 

شرایط نگهداری:

منازل بسیار کوچک و به خصوص آپارتمان برای نگهداری از سگهای نژاد پاپیلون مناسب نمی باشد زیرا پاپیلونها سگهای بازیگوش و فعالی می باشند و نیاز به فعالیت بدنی مناسبی دارند و دارای غریزه و حس قوی و بالایی می باشند ، به طوری که کوچکترین تحریک ، سر و صدایی در محیط اطراف زندگی وی باعث جلب توجه ، حساس شدن وی و سر و صدا و پارس کردن پاپیلون می شود به طوری که امکان اذیت شدن همسایه ها از سر و صدای زیاد حیوان وجود دارد.

 

PAPILLON

سگ گوش پروانه ای, پاپیلون  PAPILLON

 

مراقبت بهداشتی:

جهت آراستن پاپیلونها به علت نوع پوشش بدن ، بورس زدن روزانه و به طور منظم توصیه می شود.

 

 

استحمام:

اصولاً سگ تمیزی است و احتیاج به استحمام زیاد ندارد. حمام در مواقع ضروری و نیاز توصیه می شود.

 

 

ریزش مو در این نژاد در حد متوسط است ، همچنین باید مراقب رشد بیش از حد ناخونهای پاپیلون بود و دندانهای حیوان هم به طور منظم نیاز به جرم گیری دارد.

 

 

مشکلات سلامتی:

از شایع ترین بیماریها در نژاد پاپیلون می توان به نرمی استخوان،انحراف در پاهای عقب ، مشکلات کشک زانو و… اشاره کرد.

 

 

منبع بعضی مطالب:

ویکی پدیای انگلیسی

منبع.گردآوری و تنظیم:

پرنده جنگل  junglebird.ir

آدرس مطلب:  junglebird.ir/?p=753

 

نظر شما در مورد سگ نژاد پاپیلون چیست؟ آیا اطلاعات و یا تجربه ای در مورد سگ پاپیلون دارید؟

اشتراک گذاری...

2 Responses to سگ نژاد پاپیلون(PAPILLON)

  1. avatar مهران گفت:

    ممنون بسیار مفید بود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

aa8d81bba0d8170f8618d7990c5d0c89INSTAGRAM.COM/junglebird.ir

صفحه اینستاگرام پرنده جنگل را فالو کنید