طوطی عروس هلندی – کاکاتیل(Cockatiel)

طوطی عروس هلندی – کاکاتیل(Cockatiel)

طوطی عروس هلندی – کاکاتیل Cockatiel کوکاتیل یا کاکتیل(Cockatiel) نوعی طوطی کاکل دار استرالیایی ، از خانواده کاکادوها و از خویشاوندان مرغ عشق ها می باشد. در کشور ایران نام عروس هلندی

معرفی نژادهای طوطی عروس هلندی – کاکتیل(Cockatiel)

معرفی نژادهای طوطی عروس هلندی – کاکتیل(Cockatiel)

معرفی نژادهای طوطی عروس هلندی – کاکاتیل Cockatiel طوطی کوکاتیل(عروس هلندی) به طور طبیعی و وحشی در زیستگاه اصلی خود قاره استرالیا تنها به رنگ خاکستری با زمینه های سفید بر روی

طوطی کوتوله آفریقایی-مرغ عشق(lovebird)

طوطی کوتوله آفریقایی-مرغ عشق(lovebird)

طوطی کوتوله آفریقایی(مرغ عشق آفریقایی)   lovebird    طوطی کوچک آفریقایی(lovebird) که در کشور ایران به اشتباه به نام طوطی برزیلی شهرت دارد ، نام اصلی این پرنده ، مرغ عشق و نام انگلیسی آن

مرغ عشق(bajrygar)

مرغ عشق(bajrygar)

مرغ عشق  bajrygar طوطی کوچک استرالیایی(مرغ عشق) کوچکترین عضو خانواده طوطی ها است که توانایی تقلید صدا را تا حدودی دارا می باشد.  بومیان قاره استرالیا به مرغ عشق (budgerijour) می گفتند

 

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

قرقاول نژاد سوین هو

Swinhoe Pheasant

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)بومی کشور تایوان است ، زیستگاه اصلی این ماکیان جنگلهای با ارتفاع کمتر از ۲۱۰۰ متر از سطح دریا می باشد. نگهداری از این نژاد قرقاول به علت نیاز کم به فضای نگهداری و تولید مثل آسان حتی در محیطهای کوچک کار بسیار آسانی است از این رو نگهداری از آن به افراد مبتدی و بی تجربه توصیه می شود.

 

 

قرقاولهای سوین هو ماکیان مقاومی می باشند ، جنس نر این نژاد قرقاول واجد رنگهای متالیک و براق بوده و به علت نگهدار ، تکثیر و پرورش آسان نسبت به دیگر نژادهای قرقاول زینتی ، مورد توجه مجموعه داران قرار گرفته است و از جمعیت و شمار خوبی برخوردار است.

 

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

 

تاریخچه:

رابرت سوین هو سال ۱۸۶۲ میلادی.

 

 

محل نگهداری:

جهت نگهداری از یک جفت قرقاول سوین هو حداعقل به فضایی بالغ بر ۱۰ متر مربع نیاز است ،هرچه فضای نگهداری بزرگتر باشد از لحاظ نگهداری ، حفظ سلامت پرنده ، پرورش و تکثیر مناسب تر می باشد.

 

نکته:

در صورتی که فضای محل نگهداری کمتر از حداغقل فضای ذکر شده می باشد ، باید ارتفاع مکان نگهداری در حدود ۱/۵ متر در نظر گرفت تا از پروبال زدن و پرواز قرقاول و برخورد با دیواره های محل نگهداری و در نتیجه آسیب دیدگی احتمالی پرنده و شکستن بالها و پرها به خصوص در نواحی دم جلوگیری شود.

 

در مکان نگهداری ماکیان به خصوص انواع نژاد قرقاول باید از بستر مناسب به عنوان شامل: کاه و کلش ، خاک دستی ، شن و ماسه و یا سبوس استفاده کرد ، بستر مناسب مانع از نفوظ رطوبت شده و همچنین به علت حساس بودن پاهای قرقاولها بستر مناسب مانع از خراب شدن پاهای حیوان می شود.

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

 

تغذیه : 

قرقاول سوین هو در زیستگاه طبیعی خود از گیاهان و میوه ها ، حشرات و بذر گیاهان تغذیه می کند. در اسارت نیز می توان در تغذیه آنها از دان صنعتی مرغداری ، کنسانتره ، پلیت قرقاول ، دانه پارس ، دانه غلات و سبزیجات تازه بهره برد.

 

 

سن بلوغ :

سن بلوغ در حدود ۲ سالگی می باشد.

 

تولید مثل:

در محیط طبیعی با شروع بهار و در اردیبهشت ماه و در محیط مسقف و سر پوشیده با شرایط زیستی مناسب در تمام طول سال امکان تخمگذاری وجود دارد.

 

تعداد تخمهای گذاشته شده در طول سال:

۱۲ الی ۲۴ عدد تخم می باشد.

 

زمان در آمدن جوجه ها از تخم :

زمان در آمدن جوجه ها از تخم ۲۵ روز بعد از خوابیدن جنس ماده بر روی تخمها است.

 

 

منبع:

ویکی پدیای انگلیسی.

گردآوری و تنظیم:

پرنده جنگل   junglebird.ir

آدرس مطلب: junglebird.ir/?p=2507

 

نظر شما در مورد قرقاول سوین هو چیست؟ آیا اطلاعات و یا تجربه ای در این رابطه دارید؟

اشتراک گذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

aa8d81bba0d8170f8618d7990c5d0c89INSTAGRAM.COM/junglebird.ir

صفحه اینستاگرام پرنده جنگل را فالو کنید