قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

قرقاول نژاد سوین هو

Swinhoe Pheasant

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)بومی کشور تایوان است ، زیستگاه اصلی این ماکیان جنگلهای با ارتفاع کمتر از ۲۱۰۰ متر از سطح دریا می باشد. نگهداری از این نژاد قرقاول به علت نیاز کم به فضای نگهداری و تولید مثل آسان حتی در محیطهای کوچک کار بسیار آسانی است از این رو نگهداری از آن به افراد مبتدی و بی تجربه توصیه می شود.

 

 

قرقاولهای سوین هو ماکیان مقاومی می باشند ، جنس نر این نژاد قرقاول واجد رنگهای متالیک و براق بوده و به علت نگهدار ، تکثیر و پرورش آسان نسبت به دیگر نژادهای قرقاول زینتی ، مورد توجه مجموعه داران قرار گرفته است و از جمعیت و شمار خوبی برخوردار است.

 

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

 

تاریخچه:

رابرت سوین هو سال ۱۸۶۲ میلادی.

 

 

محل نگهداری:

جهت نگهداری از یک جفت قرقاول سوین هو حداعقل به فضایی بالغ بر ۱۰ متر مربع نیاز است ،هرچه فضای نگهداری بزرگتر باشد از لحاظ نگهداری ، حفظ سلامت پرنده ، پرورش و تکثیر مناسب تر می باشد.

 

نکته:

در صورتی که فضای محل نگهداری کمتر از حداغقل فضای ذکر شده می باشد ، باید ارتفاع مکان نگهداری در حدود ۱/۵ متر در نظر گرفت تا از پروبال زدن و پرواز قرقاول و برخورد با دیواره های محل نگهداری و در نتیجه آسیب دیدگی احتمالی پرنده و شکستن بالها و پرها به خصوص در نواحی دم جلوگیری شود.

 

در مکان نگهداری ماکیان به خصوص انواع نژاد قرقاول باید از بستر مناسب به عنوان شامل: کاه و کلش ، خاک دستی ، شن و ماسه و یا سبوس استفاده کرد ، بستر مناسب مانع از نفوظ رطوبت شده و همچنین به علت حساس بودن پاهای قرقاولها بستر مناسب مانع از خراب شدن پاهای حیوان می شود.

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

قرقاول نژاد سوین هو(Swinhoe Pheasant)

 

تغذیه : 

قرقاول سوین هو در زیستگاه طبیعی خود از گیاهان و میوه ها ، حشرات و بذر گیاهان تغذیه می کند. در اسارت نیز می توان در تغذیه آنها از دان صنعتی مرغداری ، کنسانتره ، پلیت قرقاول ، دانه پارس ، دانه غلات و سبزیجات تازه بهره برد.

 

 

سن بلوغ :

سن بلوغ در حدود ۲ سالگی می باشد.

 

تولید مثل:

در محیط طبیعی با شروع بهار و در اردیبهشت ماه و در محیط مسقف و سر پوشیده با شرایط زیستی مناسب در تمام طول سال امکان تخمگذاری وجود دارد.

 

تعداد تخمهای گذاشته شده در طول سال:

۱۲ الی ۲۴ عدد تخم می باشد.

 

زمان در آمدن جوجه ها از تخم :

زمان در آمدن جوجه ها از تخم ۲۵ روز بعد از خوابیدن جنس ماده بر روی تخمها است.

 

 

منبع:

ویکی پدیای انگلیسی.

گردآوری و تنظیم:

پرنده جنگل   junglebird.ir

آدرس مطلب: junglebird.ir/?p=2507

 

نظر شما در مورد قرقاول سوین هو چیست؟ آیا اطلاعات و یا تجربه ای در این رابطه دارید؟

اشتراک گذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.