قرقاول نژاد سیلور – قرقاول نقره ای(Silver Pheasant)

قرقاول نژاد سیلور - نقره ای(Silver Pheasant)

قرقاول نژاد سیلور – نقره ای

SilverPheasant

قرقاول نژاد سیلور(نقره ای) بومی کشور چین ، مناطق مرکزی کشور تایلند ، غرب کشور کامبوج ، کشور ویتنام ، شمال شرق کشور برمه است. زیستگاه طبیعی قرقاول سیلور شامل مناطق با ارتفاع ۱۵۲۵ متر الی ۲۷۴۵ متر از سطح دریا و زمینهای پهناور ، علفزارها و بوته زارها ، و مناطق جنگلی و صخره ای می باشد.

 

 

قرقاول سیلور ماکیانی مقاوم در برابر بیماریها و انواع شرایط آب و هوایی می باشند. این نژاد قرقاولها به راحتی تکثیر می شوند و بسیار اجتماعی می باشند از این رو نگهداری از آنها آسان است.

 قرقاول سیلور-نقره ای

 

مشخصات ظاهری:

رنگ پرهای بدن جنس نر قرقاول سیلور در نواحی قفا ، پشت و دم به رنگ سفید همراه با خطوط سیاه است و پرهای نواحی شکم ، سینه ، گلو و تاج به رنگ سیاه است. پوست صورت و آویزه های گوش به رنگ سرخ است. جنس ماده نسبت به نوع مذکر از جلای کمتری برخوردار است و به رنگ تیره و قسمت پشت به رنگ قهوه ای به همراه خطوط راه راه موجی سیاه و سفید در زیر شکم می باشد.

 

 قرقاول سیلور

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخچه:

لینه سال ۱۷۵۸ میلادی.

 

 

محل نگهداری:

جهت نگهداری از یک جفت قرقاول سیلور حداعقل به فضایی محصور با بستری پوشیده شده از موادی مانند: کاه و کلش ، خاک دستی و سبوس و… به ابعاد ۱۰ متر مربع نیاز است.

 

نکته: بستر مناسب عایق مناسبی در برابر سرما و رطوبت است.

 

نکته: پاهای ماکیانی مانند قرقاول بسیار حساس است بنابرین استفاده از بستر مناسب بر روی زمین سفت مکان نگهداری قرقاولها الزامی است.

 

نکته: در صورتی که فضای نگهداری از قرقاول سیلور محدود و کوچک می باشد حتماً ارتفاع مکان نگهداری ۱۵۰ سانتیمتر در نظر گرفته شود تا از پر زدن و پرواز پرنده و برخورد پرنده با دیواره های محل نگهداری به علت محدودیت فضا ، جلوگیری شود.

 

قرقاول نژاد سیلور - نقره ای(Silver Pheasant)

قرقاول نژاد سیلور – نقره ای(Silver Pheasant)

 

تغذیه:

تغذیه این ماکیان در زیستگاه طبیعی خود از حشرات ، گیاهان و دانه گیاهان و میوه های وحشی است ، در اسارت نیز می توان از خوراک صنعتی ماکیان ، پلیت قرقاول ، کنسانتره ، دانه غلات و انواع سبزیجات در جیره غذایی آنها استفاده کرد.

 

 

سن بلوغ:

سن بلوغ در قرقاول سیلور در حدود ۲ سالگی می باشد هر چند ممکن است در سن ۱ سالگی نیز به بلوغ و باروری برسد.

 

 

زاد و ولد:

زاد و ولد قرقاول سیلور در محیطهای طبیعی با شروع بهار و فصول گرم سال است ولی در محیط های بسته و سرپوشیده با شرایط دمایی و زیستی مناسب در کلیه فصول سال امکان زادآوری وجود دارد.

 

 

تعداد تخمگذاری درسال:

تعداد تخمهای گذاشته شده در یک سال ۱۵ الی ۲۰ عدد تخم می باشد.

 

 

زمان جوجه در آوری:

زمان درآمدن جوجه ها از تخمها در حدود ۲۶ روز بعد از خوابیدن پرنده ماده بر روی تخمها می باشد.

 

 

منبع بعضی مطالب:

ویکی پدیای انگلیسی.

گردآوری و تنظیم: پرنده جنگل

JUNGLEBIRD.IR

 

نظر شما در مورد قرقاول سیلور چیست؟ آیا اطلاعات و یا تجربه ای در این باره دارید؟

اشتراک گذاری...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.